Wtyczka AngleMeasure

From Stellarium Wiki
Jump to: navigation, search

Opis

Wtyczka Angle Measure to niewielkie narzędzie służące do pomiaru odległości kątowej między dwoma punktami na niebie. *oczy mi się szklą* Pamiętam, jak mierzyłem rozmiar Przerwy Cassiniego gdy byłem studentem. Było pochmurno... padał deszcz... Na jednym końcu pomieszczenia obserwatorium stało kilka starych teleskopów skierowanych na zdjęcie Saturna umieszczone na drugim końcu. Mierzyliśmy. Obliczaliśmy. Żałowaliśmy, że nie jesteśmy na Hawajach. Obraz jest wart tysiąca słów:

plugin-angle-measure.jpg

Używanie wtyczki AngleMeasure

  1. Włącz narzędzie klikając przycisk na pasku narzędzi lub naciskając Ctrl+A. Na dole ekranu pojawi się komunikat informujący o uaktywnieniu narzędzia.
  2. Za pomocą myszy przeciągnij linię od pierwszego do drugiego punktu.
  3. Aby anulować pomiar, kliknij prawym przyciskiem myszy.
  4. Aby wyłączyć narzędzie pomiaru odległości, kliknij ponownie przycisk na pasku narzędzi lub naciśnij Ctrl+A.

Jak można nam pomóc

Lista rzeczy do zrobienia (TODO) znajduje się w pliku README wtyczki. Jeśli jesteś w stanie pomóc w zrealizowaniu dowolnej funkcji wymienionej na tej liście, skontaktuj się z zespołem twórców Stellarium poprzez listę dyskusyjną stellarium-pubdevel. Czekamy również na zgłoszenia błędów, propozycje nowych funkcji i inne uwagi poprzez standardowe kanały zwrotne (trackery, forum itd.)

Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
in this wiki
other languages
Toolbox